AMP 2022: Badmintoniści z pewnym awansem do turnieju finałowego | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-03-28

AMP 2022: Badmintoniści z pewnym awansem do turnieju finałowego

fot
W dniach 26-27 marca br. w Gdyni odbył się Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie. Reprezentacja Politechniki Gdańskiej okazała się w nim niemal bezbłędna i pewnie zajęła pierwsze miejsce w całym turnieju i wywalczyła awans do Finału Akademickich Mistrzostw Polski.

W fazie grupowej zespół PG bez straty seta pokonał kolejno Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego z Warszawy oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny (po 7:0) i awansował do ćwierćfinału.

W 1/8 turnieju podopieczni Rafała Kasprów pokonali Wojskową Akademię Techniczną z Warszawy 4:0, zaś w półfinale warszawski AWF 4:1. W ostatnim swoim meczu ponownie do zera ograli Uniwersytet Warszawski (4:0)

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia w Katowicach.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Barański Michał, Franczuk Marcelina, Goszczyńska Aleksandra, Grochowski Bartosz, Jakowczuk Krzysztof, Kasprów Rafał, Matysiak Michał, Ostrowska Klaudia, Witek Magdalena

Trener: Rafał Kasprów