PLA 3x3: Elektryka West zwycięzcą #1 turnieju III edycji PLA | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-03-05

PLA 3x3: Elektryka West zwycięzcą #1 turnieju III edycji PLA

pla
W #1 turnieju III edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3 najlepsza okazała się drużyna Elektryki West w składzie Karol Gajdamowicz, Przemek Michałowski, Jędrzej Szymański, Kacper Szymański, która pokonała NFZ (Kacper Szuszkiewicz, Kacper Jastrzębski, Aleksander Winkel, Michał Cieślewicz) 18:17.

III miejsce zajęła drużyna Cyclosport w składzie Mariusz Słowiński, Sebastian Kloska, Tomasz Melańczuk, Szymon Falski.

W #1 turnieju III edycji PLA udział wzięło 21 zawodników, w tym 12 z przynależnością akademicką z 7 uczelni

Spośród wszystkich szkół wyższych najwięcej punktów zdobyła dziś Uniwersytet Gdański (270), drugie miejsce zajął Gdyński Uniwersytet Medyczny (240), zaś trzecie ex aequo Politechnika Gdańska i Akademia Marynarki Wojennej (po 100).

Podczas turnieju odbyła się zbiórka darów dla potrzebujących z Ukrainy.

W sobotniej rywalizacji wystąpił jeden debiutant a swoje rekordy pobili lub wyrównali Kacper Szymański (44 pkt i 13 celnych za 2), Przemysław Michałowski (61 pkt), Stanisław Ławrynowicz (16 pkt i 3 celnych za 2); Adam Lorbiecki (8 pkt), Konrad Kożuch (6 pkt); Mikołaj Kuchciński (17 pkt i 4 celnych za 2); Michał Kowal (29 pkt i 6 celnych za 2); Sebastian Kloska (45 pkt i 11 celnych za 2); Kacper Jastrzębski (46 pkt); Serhii Blindar (53 pkt i 21 celnych za 2), Jan Beszczyński (16 pkt i 4 celnych za 2).

Już dziś zapraszamy na #2 turniej III edycji PLA 3x3. Odbędzie się on w sobotę 12 marca o godz. 16:00.

Zapisy https://play.fiba3x3.com/events/deb9aa51-9dd1-4119-aa02-7818f4864c5b/register

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3

Pomorska Liga Akademicka 3x3 współfinansowana jest ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki

Partnerami turnieju są Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, AZS Gdańsk oraz Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki