AMP 2022: AMP w Strzelectwie Sportowym za nami | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2022-04-05

AMP 2022: AMP w Strzelectwie Sportowym za nami

fot
W dniach 1-3 kwietnia br. w Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Sportowym. Reprezentacja Polski zajęła w nich 16 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 6 wśród Uczelni Technicznych.

Indywidualnie najlepiej zaprezentowała się Julia Okuniewska, która zdobyła złoty medal UTE w konkurencji 50m Karabin dowolny 60 strzałów leżąc.

Adam Dobosz, który w konkurencji 10m Karabin pneumatyczny 60 strzałów wywalczył brązowy medal UTE (9 miejsce w klasyfikacji generalnej).

Występ Adama zasługuje na szczególną uwagę. Nasz zawodni wystąpił we wszystkich 6 konkurencjach AMP. Po za tym medalowym, zanotował on na swoim koncie następujące wyniki:

• 50m Karabin dowolny 3x40 – 8 miejsce
  • 50m Karabin dowolny 60 leżąc – 10 miejsce
  • 10m Pistolet pneumatyczny 60 – 21 miejsce
  • 25m Pistolet szybkostrzelny 2 x 30 – 14 miejsce
  • 50m Pistolet dowolny 60 – 11 miejsce

Trzeci nasz zawodnik – Grzegorz Strelczuk zajął 8 miejsce w konkurencji 50m Pistolet dowolny 60 i 15 miejsce (6 UTE) w konkurencji 10m Pistolet pneumatyczny 60m