AMP 2022: AMP w Szachach za nami | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-04-04

AMP 2022: AMP w Szachach za nami

fot
W Chorzowie, w minioną niedzielę zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach. W klasyfikacji generalnej nasza reprezentacja zajęła 9 miejsce, zaś wśród Uczelni Technicznych była 4.

W turnieju indywidualnym kobiet najlepiej wypadła Karolina Olechnicka, która zajęła 11 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz wywalczyła złoty medal wśród Uczelni Technicznych. W tej samej konkurencji Radosława Lascar zajęła 28 miejsce oraz 4 miejsce UTE.

W turnieju indywidualnym mężczyzn w „generalce” Maciej Popławski zajął  20 miejsce (7 UTE), Przemysław Kindler 34, Maciej Demianowicz 54, Mateusz Świątek 77, Konrad Zieliński 119, Hubert Twardowski 123, Dymitr Ostrowski 155, Bartłomiej Paciejewski 177.

W turnieju drużynowym ekipa PG zajęła 11 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 4 miejsce UTE.