AMP 2022: Reprezentanci PG na podium Akademickich Mistrzostw Polski we Wspinaczce Sportowej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-04-05

fot
W Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej Męska reprezentacja Politechniki Gdańskiej wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz srebrne medale UTE.  Drugie miejsce w klasyfikacji Uczelni Technicznych zajęły także nasze zawodniczki.

Indywidualnie złoty medal w klasyfikacji UTE w boulderingu zdobyła Karolina Chomicz. W „generalce” zajęła ona 5 miejsce. Ponadto, Karolina zajęła 24 miejsce w rywalizacji na trudność oraz 47 miejsce na czas.

Trzy krążki Uczelni Technicznych wywalczyła Karolina Wojtaszek. Nasza zawodniczka wywalczyła „srebro” w konkurencji na trudność (11 miejsce w klasyfikacji generalnej) oraz „brąz” w boulderingu (8 KG) oraz na trudność (16 KG).

Ponadto, w boulderingu 26 lokatę zajęła Weronika Sprawka, 33 – Martyna Mossakowska, 51 – Kaja Marynowska, zaś Julia Hubaj była 60.

W żeńskim wyścigu na trudność Julia zajęła 33 lokatę, Kaja była 40, Martyna Mossakowska 43 a Weronika 46. W kategorii na czas kolejność naszych reprezentantek była nieco inna – Martyna zajęła 29 miejsce, Julia 33, Weronika 43 a Kaja 46.

Wśród panów dwa medale UT zdobył Longin Rudnicki. Wywalczył on srebrny medal w konkurencji na trudność (4 miejsce KG)  oraz brązowy w boulderingu (4 KG). Dodatkowo w wyścigu na czas był ósmy.

Wśród mężczyzn, w boulderingu 15 miejsce zajął Jakub Sykuła, Jakub Nadolski był 16, Bartłomiej Walencik 55, Oleksandr Samborkyy 57, Igor Eliasz 87, a Przemysław Stępień 110.

Na trudność Jakub Nadolski zajął 15 miejsce, Jakub Sykuła 31,  Oleksandr 44, Bartłomiej 50, Przemysław 96 a Igor 126.

Na czas Jakub Nadolski zajął 16 lokatę, Igor 38, Jakub Sykuła 41, Oleksandr 57, Przemek był 110, a Bartłomiej 111.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Chomicz Karolina, Habaj Julia, Marynowska Kaja, Mossakowska Martyna, Sprawka Weronika, Wojtaszek Karolina, Eliasz Igor, Nadolski Jakub, Rudnicki Longin, Samborskyy Oleksandr, Stępień Przemysław, Sykuła Jakub, Walencik Bartłomiej

Trener: Barbara Gramacka