AMP 2022: Kolarki PG drugą drużyną w kraju! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-05-20

AMP 2022: Kolarki PG drugą drużyną w kraju!

fot
W zakończonych niedawno Akademickich Mistrzostwach Polski, k reprezentantki Politechniki Gdańskiej spisały się znakomicie i po niezwykle zaciętej walce zajęły akademickie Wicemistrzostwo Polski! Dodatkowo nasze zawodniczki zdobyły złote medale w klasyfikacji UTE. Męska drużyna PG zajęła 5 miejsce w „generalce” i 4. w klasyfikacji UTE.

W Spytkowicach, indywidualnie Sandra Kopiczko zdobyła srebrny medal w wyścigu głównym w klasyfikacji UTE (8 miejsce w klasyfikacji generalnej)  i „brąz” UTE  w wyścigu na czas (11 miejsce w klasyfikacji generalnej). Wśród Panów Gustaw Ostajewski zdobył brązowy krążek UTE w wyścigu na czas (6 miejsce w „generalce”) i oraz srebrny medal UTE (5 miejsce w KG).

Ponadto w jeździe indywidualnej na czas 12 miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Magdalena Fabjanowicz, a Weronika Glaubert była 22. W wyścigu ze startu wspólnego Magdalena uplasowała się na 11 miejscu a Weronika ponownie była 22.

Wśród panów w jeździe na czas w klasyfikacji generalnej 38 miejsce zajął Piotr Arcimowicz, Marcin Małas był 39, Jakub Sumionka 65, Bartłomiej Soch 91, a Mikołaj Szczepaniak 96.

W finale A wyścigu ze startu wspólnego Marcin Małas był 38, Piotr Arcimowicz 46, Marcel Zieliński 70, Jakub Sumionka 74, a Bartłomiej Soch 82.

Gratulujemy!

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Arcimowicz Piotr, Fabjanowicz Magdalena, Glaubert Weronika, Kopiczko Sandra, Małas Marcin, Ostajewski Gustaw, Soch Bartłomiej, Sumionka Jakub, Szczepaniak Mikołaj, Zieliński Marcel
Trener: Marta Parafiniuk