AMP 2022: Koszykarki PG akademickimi Wicemistrzyniami Polski | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-05-30

AMP 2022: Koszykarki PG akademickimi Wicemistrzyniami Polski

fot
W dniach 26-29 maja br. w Opolu odbył się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce. Koszykarki Politechniki Gdańskiej powróciły z turnieju z dwoma medalami – srebrem w klasyfikacji generalnej oraz złotem w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

W niemal w pełni w „trójmiejskiej” grupie B zawodniczki PG zmierzyły się z Uniwersytetem Gdański, Akademią Marynarki Wojennej z Gdyni oraz AWFem Warszawa – filią w Białej Podlaskiej. Dwa zwycięstwa (z UG 60:50 oraz AWFem 63:46) i porażka z AMW (41:56) dały naszej drużynie drugie miejsce po fazie grupowej i pewny awans do ćwierćfinału.

W 1/8 turnieju koszykarki PG zmierzyły się z Uniwersytetem Warszawskim, Ubiegłoroczny Akademicki Mistrz Polski mimo dobrego początku spotkania nie utrzymał swojego rytmu gry i z awansu do półfinału mogły cieszyć się nasze zawodniczki.

Na tym etapie turnieju nie było już łatwych przeciwników, a spotkanie z UAM Poznań dostarczyło wielu emocji. Choć oba zespoły starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, to po zaciętej walce przez całe 40 minut z wygranej cieszyły się koszykarki PG. W ostatnim meczu turnieju  nasze zawodniczki ponownie trafiły na AMW Gdynia i niestety ponownie musiały uznać wyższość rywalek. Niemniej jednak 2 miejsce oraz złoto UTE jest dużym sukcesem!

Gratulujemy!

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Batorska Julia, Górska Anna, Grabowska Aleksandra, Haryńska Agnieszka,  Jabłońska Emilia, Korandji Melanie, Krupa Zuzanna, Ławniczak Aleksandra, Ozimkiewicz Urszula, Przybyszewska Aleksandra, Stawicka Marta, Zmierczak Aleksandra

Trener: Małgorzata Wołujewicz – Czerlonko