AMP 2022: Piłkarki ręczne PG z awansem do finału AMP | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-05-31

AMP 2022: Piłkarki ręczne PG z awansem do finału AMP

fot
W miniony weekend w Warszawie odbył się Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet. O 7 miejsc premiowanych awansem do turnieju finałowego rywalizowało ze sobą 12 ekip. Reprezentacja PG już drugiego dnia rywalizacji zagwarantowała sobie awans, ostatecznie zajmując 5 miejsce.

W fazie grupowej zespół PG rozegrał dwa mecze. Po porażce 12:29 z AWFiS Gdańsk, naszej drużynie udało się pokonać Uniwersytet Medyczny z Warszawy 18:15 i zająć 2 miejsce w grupie A.

Choć w ćwierćfinale drużyna PG uległa rywalkom zza miedzy – UG Gdańsk 12:32, to w kolejnych meczach pokonała Uniwersytet Warszawski 21:18 i ANS Elbląg 17:7 i turniej półfinałowy zakończyła na 5 pozycji.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 9-12 czerwca br, w Katowicach.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Chełkowska Marta, Gajewska Zuzanna, Grulkowska Karolina, Kunicka Magdalena, Lemańczyk Maja, Maciejewska Julia, Szwonka Irena, Warczyńska Agata, Wartecka Olga, Zwolak Karolina

Trenerzy: Krzysztof Kaszuba, Krzysztof Milusz