AMP 2022: Piłkarze ręczni PG bez awansu do turnieju finałowego | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-05-23

AMP 2022: Piłkarze ręczni PG bez awansu do turnieju finałowego

fot
W nich 20-22 maja br. w Zielonej Górze odbył się półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Niestety reprezentantom Politechniki Gdańskiej nie udało się wywalczyć awansu Finału.

W fazie grupowej nasi zawodnicy rozegrali trzy spotkania wygrywając tylko jedno z nich. Po jednobramkowej porażce z Politechniką Wrocławską (22:23) i przegranej 16:32 z Uniwersytetem Zielonogórskim, gdańszczanie pokonali ZUT Szczecin 27:21 i ostatecznie zajęli 3 miejsce w grupie.

Niestety już wtedy było wiadomo, że w tym roku naszej drużynie nie uda się wywalczyć awansu do turnieju finałowego. Na zakończenie półfinałowej rywalizacji drużyna PG pokonała Politechnikę Poznańską i ostatecznie zajęli 5 miejsce.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Cyra Mikołaj, Drożdziecki Jan, Jasiński Tobiasz, Kiedrowicz Korneliusz, Koss Hubert, Maślij Wojciech, Piastowski Artur, Przybielski Filip, Pytka Szymon, Rutkowski Aleksander, Śmiełowski Jakub, Szkrawan Marcin, Złoch Juliusz

Trener: Krzysztof Milusz