AMP 2022: SIatkarki PG ze serebrnymi medalami UTE | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2022-05-11

AMP 2022: SIatkarki PG ze serebrnymi medalami UTE

fot
W miniony weekend w Poznaniu odbył się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w  Piłce Siatkowej Kobiet. Reprezentacja Politechniki Gdańskiej wystąpiła w nim po raz pierwszy od 7 lat. Występ podopiecznych Ewy Kasprów można zaliczyć do udanych, gdyż nasze zawodniczki zajęły 9 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zdobyły srebrne medale UTE.

W fazie grupowej gdańszczanki zmierzyły się z Vistulą Warszawa, Politechniką Warszawską oraz KPU Krosno. Jedyne zwycięstwo 2:0 (25:23 / 25 / 19) udało się odnieść z ekipą Politechniki. W pozostałych spotkaniach, po niezwykle zaciętej rywalizacji dwukrotnie lepsze okazały się rywalki, które zwyciężyły po 2:1 (z Vistulą 25:15 / 27:29 / 11:15, z KPU 19:25 /  26:24 / 19:25).

Wyniki te pozwoliły na zajęcie 3 miejsca w grupie B i walkę o miejsca 9-12. W pierwszym spotkaniu siatkarki PG pokonały UJD Częstochowa 2:0 (22:25 / 25:14 / 15:7), a w meczu o 9. Lokatę okazały się lepsze od AWF Warszawa (2:1 - 22:25 / 25:16 / 15:12:).

Na osłodę 9 miejsca w turnieju finałowym nasze zawodniczki wywalczyły srebrne medale UTE!

Gratulujemy!

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Abdulzade Zuzanna, Duszyńska Dorota, Dziemidowicz Ewa, Grajewska Anna, Kąpińska Aleksandra, Kasprów Ewa, Kaszowicz Zuzanna, Kubryn Oliwia, Kubryn Wiktoria, Kuligowska Zuzanna, Lamek Agata, Nowacka Patrycja, Prusik Magdalena, Sztachańska Julia,  Wyczałkowska Aleksandra

Trener: Ewa Kasprów