AMP 2022: Siatkarze Politechniki Gdańskiej siódmą drużyną w kraju | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2022-05-11

AMP 2022: Siatkarze Politechniki Gdańskiej siódmą drużyną w kraju

fot
W dniach 8-10 maja br.  w Poznaniu odbył się finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej mężczyzn. Reprezentacja Politechniki Gdańskiej zaprezentowała się w nich bardzo dobrze i wywalczyła 7 miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyła dodatkowo srebrne medale UTE.

W fazie grupowej gdańszczanie zmierzyli się kolejno z UJD Częstochowa, AGH Kraków oraz Uniwersytetem Medycznym z Łodzi. Mimo, że  jedynie w pierwszym spotkaniu nasi zawodnicy odnieśli zwycięstwo (2:1 - 20:25/25:19/15:10), to mimo dwóch kolejnych porażek (0:2 -18:25/14:25 z AGH oraz 1:2 - 25:20/19:25/15:11 z UMe)  lepszy bilans małych punktów pozwolił naszej drużynie na zajęcie 2 miejsca w grupie A i awans do ćwierćfinału.

Na tym etapie rozgrywek niestety lepsza okazała się drużyna UWM Olsztyn, która zwyciężyła 2:0, a naszej ekipie pozostała jedynie walka o miejsca 5:8.
W pierwszym  spotkaniu ponownie siatkarze PG musieli uznać wyższość rywali. Tym razem lepsza okazała się ekipa zza miedzy – Uniwersytet Gdański, która zwyciężyła 2:0.

Na osłodę w ostatnim meczu całego turnieju reprezentanci Politechniki Gdańskiej pokonali Politechnikę Wrocławską 2:0 i tym samym zapewnili sobie 7 miejsce w Finale oraz srebrne medale wśród Uczelni Technicznych.

Gratulujemy!

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Bilicki Michał, Bryłkowski Marcin, Jakubowski Maciej, Jarosławski Marcin, Kaliński Jan, Kilanowski Marcin, Maciejewski Dominik, Mikołajewski Piotr, Nowak Mikołaj, Pysz Michał, Szewczyk Marcel, Więckiewicz Bartłomiej, Wiśniewski Bartłomiej, Yehoshyn Illia

Trener: Ryszard Mikołajewski