AMP 2022: Trójboiści Politechniki Gdańskiej akademickimi Mistrzami i Wicemistrzami Polski | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-05-09

fot
Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym po raz kolejny przyniosły grad medali. Drużynowo męska reprezentacja PG wywalczyła podwójne złoto- w klasyfikacji generalnej oraz Uczelni Technicznych, zaś nasze Panie do srebra w „generalce” dołożyły złote medale UTE!

Indywidualnie najlepiej wypadli Kamil Linstedt oraz Marcin Statkiewicz, którzy wywalczyli podwójne złoto. Pierwszy w kategorii 74 kg, drugi w kategorii 105 kg. Ponadto, srebrny medal w klasyfikacji generalnej i złoto UTE zdobył Piotr Konkol (120kg), zaś dwa srebrne krążki UTE trafiły do Mateusza Gajosa (93 kg, 10 w klasyfikacji generalnej ) oraz Daniela Przybysza (83 kg, 5 w klasyfikacji generalnej ).

Wśród Pań najlepiej wypadły Paulina Szymanel, która zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii 52 kg i Julia Kulczycka  , która w „generalce” kategorii 69 kg zdobyła brązowy medal. W oby tych kategoriach nie przyznano medali UTE.

Przyznano je natomiast w kategoriach 76 kg i 63 kg. Brązowe medale UTE trafiły kolejno do Aleksandry Orzechowskiej (8 w klasyfikacji generalnej) oraz Katarzyny Tessmer (23 w klasyfikacji generalnej).

Ponadto, Noemi Nogaczewska zajęła 4 miejsce w kategorii 84 kg, Magdalena Knak była 6 w kat. 69 kg, zaś Julia Dyndesz zajęła 14 lokatę w kategorii 76 kg, a Zuzanna Zakrzewska była 27 (63 kg).

Wśród panów Sebastian Burczak zajął 26 lokatę w kategorii 93 kg, Paweł Błaszyczyk był 31, Konrad Piwcewicz 35, a Maks Betlejewski 63 w kat. 83 kg. W kat. 105 kg Miłosz Wróblewski zajął 13 miejsce.

W tegorocznych AMP-ach nie zabrakło także akademickich rekordów Polski.  Kamil Linstedt tegoroczne zawody zakończył z dwoma akademickimi rekordami Polski w przysiadzie oraz martwym ciągu, natomiast Paulina Szymanel w wyciskaniu.

Gratulujemy!

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Dyndesz Julia, Knak Magdalena, Kulczycka Julia, Nogaczewska Noemi, Orzechowska Aleksandra, Szymanel Paulina, Tessmer Katarzyna, Zakrzewska Zuzanna, Betlejewski Maks, Burczak Sebastian, Błaszczyk Paweł, Gajos Mateusz, Konkol Piotr, Linstedt Kamil, Petkowski Kamil, Piwcewicz Konrad, Przybysz Daniel, Statkiewicz Marcin, Wróblewski Miłosz

Trener: Piotr Marmoń