AMP 2022: Żeglarze PG Akademickim Mistrzem Polski po raz 9 z rzędu | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-05-27

AMP 2022: Żeglarze PG Akademickim Mistrzem Polski po raz 9 z rzędu

fot
W dniach 23-26 maja br, na Jeziorze Niegocin w Wilkasach rywalizowały ze sobą najlepsze akademickie załogi żeglarskie. Po raz 9 z rzędu najlepszą drużyną Akademickich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie okazała się reprezentacja Politechniki Gdańskiej.

Choć najlepsza załoga PG zajęła dopiero 2 miejsce, to postawa całej naszej ekipy pozwoliła na dokonanie niemal niemożliwego – obrony mistrzowskiego tytułu po raz 8 z rzędu. Dodajmy, że wszystkie nasze załogi w eliminacjach zakwalifikowały się do finałów Floty „Złotej”.

Na 2 pozycji wyścigi zakończyła załoga w składzie sternik – Aleksander Michalski,  Tomasz Kochanowksi, Jan Krasodomski, Paweł Leksycki. Do srebra w „generalce” dołożyli oni złote krążki UTE.

Tuż za nimi – z brązowymi medalami w klasyfikacji generalnej oraz srebrnymi w UTE uplasowali się sternik Patryk Kosmalski, Tomasz Lewandowski oraz Karolina Żurek.

Trzecia nasza załoga, prowadzona przez sternika Kacpra Wysockiego (Jakub Padzik, Izabela Satrjan)  zajęła 8 miejsce.
18 miejsce zajęła ekipa w składzie Kajetan Januszewski, Zuzanna Tarnawska,  prowadzona przez Aleksandrę Jędryczkę. Dwa miejsca niżej rywalizację zakończyła debiutująca na AMP załoga Agnieszki Pawłowskiej – Natalia Jabłońska, Hubert Kurjańczyk.

Gratulujemy!

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Kosmalski Patryk, Lewandowski Tomasz, Żurek Karolina, Pawłowska Agnieszka Jabłońska Natalia Kurjańczyk Hubert, Wysocki Kacper, Padzik Jakub, Satrjan Izabela, Michalski Aleksander, Kochanowski Tomasz, Krasodomski Jan, Leksycki Paweł, Jędryczka Aleksandra, Januszewski Kajetan, Tarnawska Zuzanna,

Trener: Jakub Pankowski