AMP 2022: Złote medale UTE na koncie reprezentantek PG podczas AMP w Jeździectwie | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-05-30

fot
W dniach 26-29 maja br, w Radzionkowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie. Reprezentacja Politechniki Gdańskiej wywalczyła na nich drużynowy złoty medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych. W klasyfikacji generalnej nasze zawodniczki zajęły 13 miejsce.

W Radzionkowie wystąpiły trzy reprezentantki naszej uczelni. Każda z nich spisała się bardzo dobrze i dołożyła swoją cegiełkę do końcowego wyniku.

Zawodniczki PG trzykrotnie zajęły 7 miejsce. Wiktora Znaczko do 7 lokaty w "generalce" dołożyła „złoto” UTE w ujeżdżeniu profi, Justyna Motyl zajęła 7 miejsce i wywalczyła srebrny medal w skokach amator, zaś  Oliwia Ziółkowska była 7 w KG i zdobyła srebrny medal w ujeżdżeniu amator.