Lekkoatleci PG szykują się do Akademickich Mistrzostw Polski | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-05-15

Lekkoatleci PG szykują się do Akademickich Mistrzostw Polski

fot
W ramach przygotowań do zbliżających się Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce reprezentacja Politechniki Gdańskiej wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Pomorza oraz Biegu z okazji 100-lecie Akademii Marynarki Wojennej

Pierwsza z tych dwóch imprez odbyła się 7 maja w Słupsku. Zawodniczki i zawodnicy PG wywalczyli na niej 26 medali, dominując w rzucie oszczepem i skoku wzwyż i zdobywając w nich komplet medali.

Program zawodów obejmował konkurencje:

• Kobiety: 100m, 100mppł, 200m, 400m, 400mppł, 800m, 1500m, 4x100m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem
  • Mężczyźni: 100m, 100mppł, 200m, 400m, 400mppł, 800m, 1500m, 4x100m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem

Drugie zawody - Bieg z okazji 100-lecie Akademii Marynarki Wojennej odbył się 14 maja br.

Uczestnicy biegu mieli do pokonania 10,5 km. Trasa przebiegała z gdańskiej  plaży w Brzeźnie do Parku Kolibki w Gdyni a warunki pogodowe były bardzo trudne. Przeszkadzała wietrzna pogoda oraz ciężkie piaskowe podłoże.

Wśród zawodników PG na 100  uczestników biegu najlepszy okazał się Filip Buława, który dobiegł na 6 miejscu z wynikiem 39.10. Nasz drugi reprezentant - Kacper Wszechborowski uplasował się na 17 miejscu - 43.22. Wśród kobiet 11 miejsce zajęła Katarzyna Tessmer  z wynikiem 51.27.