AMP 2022: Koszykarki Politechniki Gdańskiej złotymi medalistami AMP w koszykówce 3x3 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-06-09

fot
W dniach 6-8 czerwca br. w Wilkasach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3. Reprezentantki Politechniki Gdańskiej zdobyły złote medale zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i Uczelni Technicznych. Męska drużyna PG zajęła 7 miejsce  w ”generalce” i zdobyła brązowe medale UTE.

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski żeńska reprezentacja PG w składzie Marta Stawicka, Zuzanna Krupa, Anna Górska oraz Agnieszka Haryńska rozegrała 8 spotkań odnosząc komplet zwycięstw.

W fazie grupowej nasze zawodniczki pokonały Uniwersytet Przyrodniczy z Poznania 16:3, AGH Kraków 15:9, AWF Kraków 22:14 oraz ANS Konin i z pierwszego miejsca w grupie wyszły do najlepszej szesnastki.

Na tym etapie zawodniczki PG zmierzyły się z UMCSem Lublin i mimo pewnych obaw sprzed meczu , odniosły pewne zwycięstwo 12:6. W ćwierćfinale, w pierwszym wyrównanym spotkaniu, zespół PG zmierzył się z AWFem Warszawa i odniósł kolejną wygraną 13:11. W półfinale ekipa PG pokonała Uniwersytet Warszawski 11:6, a następnie w finale okazała się lepsza od Politechniki Krakowskiej (19:17) i w Akademickich Mistrzostwach Polski zdobyła dwa złote medale – w klasyfikacji generalnej oraz Uczelni Technicznych,

Mniej szczęścia mieli nasi Panowie. Koszykarze Politechniki Gdańskiej w fazie grupowej zmierzyli się kolejno z AWFem Warszawa (17:12), niezwykle silnym UMK Toruń (20:11), AMW Gdynia, z której ulegli po dogrywce (15:17) oraz Politechniką Wrocławską (21:14) i z pierwszego miejsca w grupie awansowali do 1/16 turnieju.

W meczu z Uniwersytetem Gdańskim koszykarze PG pewnie zwyciężyli 18:9 i znaleźli się w ćwierćfinale. Niestety jak się później okazało – w ostatnim meczu turnieju nasi zawodnicy ulegli ekipie Uniwersytetu Warszawskiego 13:21 i w Akademickich Mistrzostwach Polski sklasyfikowaniu zostali na 7 miejscu. Na pocieszenie wywalczyli oni brązowe medale UTE.