Rektor PG ponownie wybrany Prezesem AZS Gdańsk | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-06-09

Rektor PG ponownie wybrany Prezesem AZS Gdańsk

fot
W czwartek 9 czerwca br. podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego Prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej jednogłośnie wybrany został Prezesem Akademickiego Związku Sportowego Organizacji Środowiskowej w Gdańsku. Prof. Krzysztof Wilde funkcję tę pełnić będzie w kadencji 2022-2024.

AZS jest największym stowarzyszeniem sportowym w kraju, które działa nieprzerwanie od ponad wieku. To zarazem najliczniejsza organizacja studencka na polskich uczelniach.

Gdański oddział AZS powstał ponad sto lat temu. Od początku związany był z gdańską politechniką, a od zakończenia II wojny światowej także z innymi uczelniami Trójmiasta. W ramach gdańskiego AZS działa 13 klubów uczelnianych oraz trzy sekcje wyczynowe. Co roku AZS organizuje liczne imprezy rekreacyjne, m.in. Rowerowy Potop, w którym bierze udział od 2 do 3 tysięcy uczestników, 3-4 spływy kajakowe i obóz narciarski. Zawodnicy klubu zdobyli dotychczas ponad 2,5 tys. medali w mistrzostwach Polski i ponad 200 medali w imprezach międzynarodowych.

Dodajmy, że w dwóch ostatnich edycjach Akademickich Mistrzostw Polski Politechnika Gdańska zajęła pierwsze miejsce, a od kolejnego tytułu dzielą nas niespełna dwa tygodnie

3 wyświetleń