EUG 2022: Dwa brążowe medale badmintonistów PG w Łodzi | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-08-01

EUG 2022: Dwa brążowe medale badmintonistów PG w Łodzi

fot
W dniach 23-31 lipca br. w Łodzi odbyły się Europejskiej Igrzyska Europejskie 2022. Wśród uczestników turnieju badmintonowego nie zabrakło reprezentantów Politechniki Gdańskiej. Dla naszych zawodników turniej ten był niezwykle udany, gdyż zakończył się wywalczeniem dwóch brązowych medali – w turnieju drużynowym oraz mikście.

W fazie grupowej rywalizacji drużynowej badmintoniści Politechniki Gdańskiej odnieśli komplet zwycięstw W pierwszym etapie turnieju podopieczni Rafała Kasprów pokonali 3:2 Kharkiv Polytechnic oraz University of Lausanne oraz odnieśli okazałe zwycięstwo 5:0 z niemieckim University of Duisburg-Essen i z pierwszego miejsca w grupie zameldowali się w półfinale.

Na tym etapie, mimo walki  o każdy punkt, nasi zawodnicy ulegli drużynie University od Shipbulding z Ukrainy 1:3 i ostatecznie zajęli trzecie miejsce w turnieju.

Po zakończeniu rywalizacji drużynowej zawodniczki i zawodnicy PG przystąpili do turniejów indywidualnych.

Najlepiej wypadł mikst Magdalena Witek / Krzysztof Jakowczuk, który także wywalczył brązowe medale.  

Zarówno Magda, jak i Krzysztof byli blisko wywalczenia kolejnych medali. Magda wraz z Marceliną Franczuk dotarły do ćwierćfinału turnieju debla Pań, zaś Krzysztof na tym samym etapie zakończył swój turniej singlowy.

Ponadto, w turniejach singlowych walczyli Magdalena Witek, Marcelina Franczuk, Michał Matysiak oraz Marcin Nowak.

W turniejach deblowych walczyli Jakub Gałązka /  Bartosz Grochowski, Michał Matysiak /  Marcin Nowak oraz Krzysztof Jakowczuk / Mochał Barański. W mikście swoich sił spróbowali także Jakub Gałązka i Marcelina Franczuk.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Klaudia Ostrowska, Michal Baranski, Aleksandra Goszczynska, Bartosz Grochowski, Krzysztof Jakowczuk, Michal Matysiak, Magdalena Witek, Jakub Galazka, Marcelina Franczuk, Marcin Nowak

Trener: Rafał Kasprów

Galeria

43 wyświetleń