Piłkarze Ręczni AZS Fahrenheit Gdańsk ponownie zagrają w 2 Lidze Mężczyzn | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-09-30

Piłkarze Ręczni AZS Fahrenheit Gdańsk ponownie zagrają w 2 Lidze Mężczyzn

fot
Przed nami drugi sezon, w którym piłkarze ręczni AZS Fahrenheit Gdańsk rywalizować będą w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn.

Podobnie jak w ubiegłym roku skład drużyny tworzyć będą studenci trzech gdańskich uczelni wchodzących w skład Uczelni Fahrenheita: Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Trenerami ekipy FarU są Krzysztof Milusz oraz Krzysztof Kotwicki, trenerzy sekcji uczelnianych Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

- Tak jak mówiliśmy od początku powstania drużyny AZS Fahrenheit Gdańsk projekt ma na celu przygotowanie naszych studentów do udziału w Akademickich Mistrzostwach Polski. Rywalizacja na drugoligowych parkietach ma pomóc zawodnikom w ograniu się i zdobyciu cennego doświadczenia, które zaowocuje na „ampach” – mówi Krzysztof Kaszuba , Dyrektor Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej.

- Drugi sezon będzie wyzwaniem - w składzie zaszły spore zmiany i na pewno potrzeba czasu na efekty. Głównym celem drużyny jest przygotowanie zawodników Uczelni do Akademickich Mistrzostw Polski oraz integracja studentów trzech uczelni poprzez sport pod szyldem AZS FarU– dodaje Piotr Walczak , Prezes AZS Uniwersytetu Gdańskiego.

W sezonie zasadniczym zespół AZS Fahrenheit Gdańsk  rozegra 22 spotkania.  Mecze „domowe” AZS Fahrenheit Gdańsk rozgrywane będą w Szkole Podstawowej nr 92 w Gdańsku Zaspie.

Terminarz spotkań

Zapowiedzi i relacje z meczów na bieżąco śledzić możecie na Fanpage’u FarU Sport na Facebooku!

14 wyświetleń