Rusza Lotto Ekstraliga Badmintona | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-10-13

Rusza Lotto Ekstraliga Badmintona

fot
W niedzielę 23 października br. rozpocznie się kolejny sezon rozgrywek Lotto Ekstraligi Badmintona. Dla zespołu Politechniki Gdańskiej będzie to już 4 sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i obecnie trzon zespołu tworzą zawodniczki i zawodnicy występujący w naszych barwach na Akademickich Mistrzostwach Polski. Dodatkowo skład uzupełniają młodzi, perspektywiczni gracze, którzy wzmocnią barwy PG w kolejnych latach oraz doświadczeni badmintoniści z kraju i zagranicy. Trenerami są Rafał Kasprów i Maciej Kuchta.

Przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek doszło jednak do znaczącej zmiany. Nasza drużyna nawiązała współpracę z gdańską firmą JohnnyBros, która została sponsorem tytularnym naszej ekipy. W sezonie 2022/23 nasi badmintoniści występować będą pod nazwą JohnnyBros Politechnika Gdańska.

- Bardzo się cieszę, że zarząd Firmy JohnnyBros docenił naszą dotychczasową pracę i zaufał nam na tyle, by zostać sponsorem tytularnym. Wierzę, że spełnimy pokładane w nas w tym sezonie nadzieje i z dumą będziemy reprezentowali barwy zespołu JohnnyBros Politechniki Gdańskiej – powiedział po podpisaniu umowy trener Rafał Kasprów.

Turniej pierwszej kolejki Lotto Ekstraligi Badmintona zaplanowany jest na niedzielę 23 października na godz. 10:00.  W hali Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej zmierzą się AZS AGH Kraków,  AZS UMed Łódź oraz gospodarze - JohnnyBros Politechnika Gdańska.

Harmonogram spotkań:

10.00 AZS UMed Łódź - AZS AGH Kraków
12.30 JohnnyBros Politechnika Gdańska - AZS UMed Łódź
15.00 JohnnyBros Politechnika Gdańska - AZS AGH Kraków

Mecze transmitowane będą na kanale YouTube Polskiego Związku Badmintona oraz na stronie TVcom.pl

JohnnyBros to gdańska firma IT, będąca globalnym liderem innowacji w obszarze SEO. Tworzą, rozwijają i pozycjonują aplikacje internetowe, których głównymi odbiorcami są pasjonaci sportu z całego świata. Oprócz profesjonalizmu i pasji wysoko cenią sobie zgranie zespołu i przyjazną atmosferę. Wychodzą z założenia, że "sukces to sport zespołowy i wszyscy gramy do jednej bramki. Zawsze w pełnym składzie, bo… u nas nie ma ławki rezerwowych!

107 wyświetleń