PLA 3x3: Dziadziory zwycięzcą #4 turnieju 3x3 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-11-05

PLA 3x3: Dziadziory zwycięzcą #4 turnieju 3x3

fot
W sobotę, 5 listopada br. w odbył się #4 turniej IV edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej. Najlepsza okazała się ekipa Dziadziorów w składzie Paweł Pawłowski, Tomasz Bukowski, Mateusz Nitsche oraz Piotr Kordalski. W finale pokonali oni SK NFZ Team 2 (Przemek Michałowski, Szymon Goszczyński, Aleksander Winkel) 15:13.

W meczu o 3. miejsce SK NFZ Team (Kacper Szuszkiewicz, Kacper Jastrzębski, Karol Lebiedziński) pokonali TBA (Jakub Rzepkowski, Patryk Smugała, Marek Drewa, Szymon Tylkowski) 20:18

W przerwie pomiędzy meczami odbył się konkurs rzutów za 2 pkt – Bukowski Shoot Out Contest, w którym udział wzięli przedstawiciele wszystkich uczestniczących drużyn. Zwyciężył w nim Mateusz Nitsche (Dziadziory), który w finale pokonał Przemka Michałowskiego SK NFZ Team 2) . Nagrodę finansową dla zwycięzcy ufundował Bukowski Serwis.

W finale III edycji udział wzięło 44 zawodników, w tym 33 z przynależnością akademicką z 12 uczelni.

W klasyfikacji uczelnianej najlepsza okazał się  Gdański Uniwersytet Medyczny (230 pkt), drugie miejsce zajęła Politechnika Gdańska, a trzecie Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu (150pkt).

Indywidualnie najskuteczniejszy okazał się dziś Paweł Pawłowski, który zdobył 46 punktów. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął Kacper Jastrzębski (43), a trzecie Mateusz Nitsche (40).

Aż trzech zawodników – Paweł Pawłowski, Kacper Szuszkiewicz oraz Mateusz Nitsche oddało dziś po 13 celnych rzutów za 2 pkt. Natomiast najwięcej celnych rzutów z gry za 1 punkt oddali Kacper Jastrzębski (32), Paweł Pawłowski (18) oraz Patryk Smugała (16).

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3

Pomorska Liga Akademicka 3x3 współfinansowana jest ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki

Partnerami turnieju są Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, AZS Gdańsk oraz Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki

Nagrody w turnieju ufundowali Centrum Sportu Akademickiego PG, SK Store Novotel Gdańsk Centrum, FitYard, Usługi Fizjoterapeutyczne Michał Hillar , Bukowski Serwis, Cyclosport.

Patronat medialny nad ligą objęli portal Trojmiasto.pl oraz Radio Gdańsk SA, TVcom