Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu Kobiet i Mężczyzn za nami! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-02-26

Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu Kobiet i Mężczyzn za nami!

fot
W dniach 23-26 lutego br. na 4 gdańskich obiektach sportowych odbyły się Finały Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet i Mężczyzn. Przez trzy  i na halach sportowych Politechniki Gdańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego o miano najlepszych akademickich zespołów futsalowych w kraju rywalizowało ze sobą blisko 400 zawodniczek i zawodników.

Po 80 spotkaniach z Akademickiego Mistrzostwa Polski cieszyły się wśród Pań zawodniczki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz wśród Panów zawodnicy Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Turniej organizowany jest przez Politechnikę Gdańską oraz KU AZS Politechniki Gdańskiej, a współfinansowany jest ze środków Miasta Gdańsk, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PZU i wspierany przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Patronat nad turniejem objął JM Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Krzysztof Wilde.

Drugie miejsce na podium w Finale Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu kobiet zajęły Akademia Nauk Stosowanych w  Tarnowie a brązowe medale trafiły do zawodniczek Uniwersytetu Gdańskiego.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Laura Czudzińska z zespołu UAM Poznań. Najlepszą bramkarką wybrano Weronikę Wieżynis a tytuł króla strzelców trafił ex aequo do Zuzanny Węglarz z AWF Kraków) oraz Stefani Wodarz z UHP Częstochowa. Obie panie zdobyły po 8 bramek.

W rywalizacji mężczyzn srebrne medale wywalczyli zawodnicy Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, a trzecie  futsaliści Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tytuł MVP finałów zdobył Karol Czyszek z WSG Bydgoszcz. Najlepszym bramkarzem wybrano Dawid Wasążnika z AWFu Warszawa. W rywalizacji panów również ex aequo królem strzelców zostali zdobywcy 12 bramek - Wojciech Węgrzyn z ANS Piła i Marcin Bober z UWR Wrocław.

Wyniki poszczególnych spotkań dostępne są w komunikacie końcowym kobiet i mężczyzn