Za nami Bal Sportowca 2023 | Politechnika Gdańska

Za nami Bal Sportowca 2023

fot
fot. Bartosz Bańka
Po przerwie spowodowanej pandemią powrócił Bal Sportowca Politechniki Gdańskiej. Ósme podsumowanie sportowych sukcesów naszej uczelni odbyło się w Gmachu Głównym.

Wśród licznie zgromadzonych gości obecni byli JM Rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztofa Wilde, Prof. Barbara Wikiel, prorektor ds. studenckich, dziekanki i dziekani poszczególnych wydziałów – prof. Małgorzata Gawrycka (ZIE), prof. Agata Kot-Wasik (Chem), prof. Joanna Żukowska (WILIŚ) oraz Mirosław Wołoszyn (EiA) oraz Dyrekcja Centrum Sportu Akademickiego a także trenerzy, zawodniczki i zawodnicy sekcji uczelnianych.
Podczas tegorocznego balu wyróżniono najbardziej usportowiony wydział PG w roku akademickim 2021/2022. Został Wydział Elektrotechniki i Automatyk a pamiątkowy puchar odebrał prof. Mirosław Wołoszyn – dziekan wydziału.

Pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe dla najbardziej wszechstronnych zawodniczek trafiły do Katarzyny Tessmer, Patrycji Kot. Marty Chełkowskiej, Weroniki Glaubert i Sandry Kopiczko. Były to zawodniczki, które wzięły udział w więcej niż trzech dyscyplinach podczas ubiegłorocznych AMP.

Wyróżniono także zawodników i zawodniczki, którzy wywalczyli brązowe medale na Akademickich Igrzyskach Europejskich. Upominki trafiły do badmintonistów - Magdaleny Witek, Aleksandry Goszczyńskiej i Wojciecha Kamińskiego oraz tenisisty stołowego – Adama Dosz.

Tradycyjnie już podczas balu wręczane zostały odznaki Akademickiego Związku Sportowego za wieloletnie zaangażowanie i sukcesy sportowe. W tym roku srebrne odznaki AZS otrzymali: Aleksandra Jędryczka, Karolina Żurek, Aleksander Michalski, Kacper Wysocki. Z kolei złotą odznakę AZS trafiła w tym roku w ręce Marcina Styborskiego

Poznaliśmy także Sportowca Roku 2022. Wśród pań zwyciężyła wioślarka Katarzyna Duda, a wśród mężczyzn żeglarze - Patryk Kosmalski oraz Tomasz Lewandowski.

W części oficjalnej dwukrotnie wystąpili przedstawiciele Elbląskiego Klubu Tańca "JANTAR", prowadzeni przez Trenerów Annę i Mateusza Czyżyk.

Następnie przyszła pora na kolację i zabawę niemal do białego rana!

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej imprezie i gratulujemy nagrodzonym!