AMP 2023: Badmintoniści PG z awansem do Finału | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-03-19

AMP 2023: Badmintoniści PG z awansem do Finału

fot
W dniach 18-19 marca w Gdyni odbył się półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie. Był to niezwykle udany turnniej dla reprezentacji PG, która już po pierwszym dniu była pewna awansu do Finału AMP.

Reprezentanci Politechniki Gdańskiej przez fazę grupową „przeszli jak burza” odnosząc cztery okazałe zwycięstwa 7:0 i nie oddając rywalom nawet seta.

Podopieczni trenera Rafała Kasprów pokonali kolejno SGGW Warszawa, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Łódzki oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i z pierwszego miejsca w grupie awansowali do półfinałów!

W piątym sobotnim meczu zawodnicy PG zmierzyli się z reprezentacją Uniwersytetu Warszawskiego i po zwycięstwie 4:2 znaleźli się w finale!

W ostatnim meczu turnieju gdańszczanie pokonali ekipę warszawskiego AWFu 4:2 i okazali się najlepszą drużyną Półfinału A.

Oczywiście drużyna PG tym samym wywalczyła awans do Finału Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie, który w dniach 14-16 kwietnia br odbędzie się w Bieruniu!

Trzymamy kciuki!