AMP 2023: Za nami AMP w Biegach Przełajowych! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-04-02

AMP 2023: Za nami AMP w Biegach Przełajowych!

fot
W dniach 31.03 – 1.04 w Supraślu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach przełajowych. Z Podlasia męska reprezentacja Polski przywiozła złote medale w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

W Supraślu, po zaciętej walce męska reprezentacja PG zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Na ten wynik złożyła się przede wszystkim znakomita forma Krzysztofa Żygendy, który w biegu na 9 km zajął 1 miejsce zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i uczelni technicznych. Ponadto, na tym samym dystansie 10 miejsce (4 UTE) zajął Jan Chrzanowski.

W biegu na 4,5km najlepiej wypadł Maciej Bruździak, który zajął 14 miejsce (4 UTE). Kolejne miejsca na tym dystansie zajęli Jerzy Frątczak (47),  Piotr Grzybowski (61), Antoni Marszk (67), Jan Hołowienko (69),  Kacper Wszechborowski (144), Kacper Biadała (76), Mateusz Klóskowski  (111), Maciek Biedrzycki (124) i Kacper Jażdżewski (125).

Żeńska drużyna Politechniki Gdańskiej wywalczyła  16 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zajęła 4 miejsce w klasyfikacji UTE.

Indywidualnie najlepiej wypadła Katarzyna Nowakowska, która w biegu na 3 km zajęła 4 miejsce w „generalce” i wywalczyła srebrne medale UTE. Na tym samym dystansie wystąpiły Natalia Wojnowska (64), Izabela Gaffke (72), Katarzyna Cudo (73),  Martyna Felskowska (75), Ewa Kujawska (80) i Tamara Lipiejko  (136).

W biegu na 6 km 78 miejsce zajęła Weronika Glaubert.

Srebrny medal UTE zdobyła także nasza sztafeta 4x1500m w składzie Jerzy Frątczak, Natalia Wojnowska, Katarzyna Nowakowska i Piotr Grzybowski!