AMP 2023: Siatkarze PG z brązowymi medalami UTE | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2023-05-16

AMP 2023: Siatkarze PG z brązowymi medalami UTE

fot
W dniach 11-14 maja br. w Poznaniu odbył się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Mężczyzn. Reprezentacja Politechniki Gdańskiej udział w turnieju zakończyła na 8 miejscu i z brązowymi medalami UTE.

Gdańszczanie jako jedna z 16 najlepszych ekip w akademickiej siatkówce zmierzyli się w grupie A z Akademią Górniczo-Hutniczą, Uniwersytetem Łódzkim oraz Politechniką Warszawską i odnieśli dwa zwycięstwa. Podopieczni Ryszarda Mikołajewskiego pokonali UŁ Łódź 2-0 (25:18 / 25:23) i PWr Wrocław 2:0 (25:20 / 25:21) i ulegli AGH Kraków 0:2 (23:25 / 18:25) i zajęli 2 miejsce w grupie A.

W ćwierćfinale, zawodnicy PG ulegli MANS Warszawa 0:2 (17:25 / 16:25) i w kolejnych spotkaniach mogli walczyć jedynie o miejsca 5-8.

W pierwszych z tych dwóch spotkań, po bardzo ciężkim i wyrównanym meczu ekipa PG uległa drużynie Uniwersytetu Szczecińskiego 1:2 ( 25:19/21:25/13:15), a następnie przegrała z PANS Krosno 0:2 (17:25/19:25) i ostatecznie Finał AMP zakończyła na 8 pozycji. Na osłodę zespół PG odebrał brązowe medale w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Bilicki Michał, Bryłkowski Marcin, Gąsiewski Piotr, Jakubowski Maciej, Kaliński Jan, Klimik Jakub, Mikołajewski Piotr, Nowak Mikołaj, Sobczak Sebastian, Suszek Albert, Szewczyk Marcel, Wilk Maksymilian, Wiśniewski Bartłomiej, Yehoshyn Illia