AMP2023: Koszykarki i Koszykarze PG powalczą w Finale AMP | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-05-07

AMP2023: Koszykarki i Koszykarze PG powalczą w Finale AMP

fot
W dniach 28-30 kwietnia br. w hali Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego odbył się Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce Kobiet.

W fazie grupowej reprezentacja Politechniki Gdańskiej pokonała ekipy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku 53:27 oraz SGH Warszawa 60:17 oraz uległa Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie 39:51.

W kolejnym spotkaniu o miejsca 5-8 podopieczne Małgorzaty Czerlonko uległy drużynie Uniwersytetu Gdańskiego 54:57 i w ostatnim meczu turnieju walczyły o 7 miejsce. W spotkaniu z Uniwersytetem Warszawskim ekipa PG zwyciężyła 44:36 i ostatecznie zajęła 7 lokatę.

Tydzień później, w dniach 6-7 czerwca br. w Gdyni odbył się Półfinał A  AMP w koszykówce mężczyzn. Rywalizacja w hali Akademii Marynarki Wojennej dostarczył kibicom reprezentacji PG wielu emocji. Zawodnicy PG do ostatniego meczu walczyli o awans do turnieju finałowego.

W fazie grupowej podopieczni Kazimierza Rozwadowskiego minimalnie ulegli reprezentacji Uniwersytetu Gdańskiego 68:69, a następnie pokonali Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 63:54 i zajęli 2 miejsce w grupie C.

W ćwierćfinale nasza reprezentacja trafiła na koszykarzy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,  jednak po zaciętym meczu uległa 64:71.

By utrzymać szansę na awans do turnieju finałowego, trzeciego dnia turnieju zawodnicy PG musieli odnieść dwa zwycięstwa. Gdańszczanie stanęli na wysokości zadania i dzięki wygranym z AWFem Poznań 69:59 i z Uniwersytetem Szczecińskim 83:47 zajęli 5 miejsce w turnieju.

Obie lokaty naszych zespołów dały im awans do turniejów finałowych, które odbędą się w ostatni weekend maja w Lublinie.