AMP2023: Tenisiści stołowi Akademickimi Wicemistrzami Polski | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-05-14

AMP2023: Tenisiści stołowi Akademickimi Wicemistrzami Polski

fot
W dniach 12-14 maja br. w gdańskiej hali MRKS odbył się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym. Reprezentanci Politechniki Gdańskiej wywalczyli srebrny medal w klasyfikacji generalnej oraz złote medale UTE! Zawodniczki PG rywalizację zakończyły na miejscach 13-16.

Zawodnicy Politechniki Gdańskiej w fazie grupowej zmierzyli się z reprezentacjami UMCS Lublin, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i odnieśli trzy zwycięstwa – kolejno 3:1, 3:0, 3:0.

W ćwierćfinale podopieczni Grzegorza Busslera zmierzyli się z reprezentacją Uniwersytetu Gdańskiego i ponownie zwyciężyli 3:0. W półfinale po drugiej stronie stołu stanęli zawodnicy Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, jednak również i to spotkanie zakończyło się rezultatem 3:0 dla PG. Pierwsze problemy zaczęły się w finale. Rywalem naszej drużyny była niezwykle silna ekipa Akademii Zamojskiej. Po niezwykle zaciętym spotkaniu gdańszczanie po raz pierwszy w turnieju musieli uznać wyższość rywali i ostatecznie zajęli 2 miejsce. Na pocieszenie zdobyli złote medale UTE.

Nasze reprezentantki trafiając do bardzo trudnej grupy w pierwszej fazie turnieju uległy trzykrotnie 0:3  ( z ekipami Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Politechniki Lubelskiej) i na tym etapie zakończyły udział Finale AMP.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Iga Pawelczak, Anna Nowakowska, Sara Kucharska, Marcelina Ancypa, Marcelina Kamińska, Hubert Wajda, Piotr Ferenc, Łukasz Kaproń, Sławomir Dosz, Adam Dosz