AMP2023: Trójboiści PG Akademickimi Mistrzami Polski, Trójboistki z brązem | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-05-08

AMP2023: Trójboiści PG Akademickimi Mistrzami Polski, Trójboistki z brązem

fot
W dniach 6-7 czerwca br. w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym. Męska reprezentacja PG wywalczyła tytuł Akademickiego Mistrza Polski i do Gdańska przywiozła podwójne złoto – w Klasyfikacji Generalnej oraz Klasyfikacji Uczelni Technicznych. Nasze Panie zajęły 3 miejsce w „generalce” i zdobyły złote medale UTE!

Wśród mężczyzn indywidualnie najlepiej wypadł Kamil Linstedt, który w kat. 74 zgarnął podwójne złoto – w generalce oraz UTE.

Ponadto, w kat. 59 kg Paweł Kaźmierski zajął 3 miejsce w generalce i zdobył złoty medal UTE

W kat. 83 kg Daniel Przybysz był 5 i zdobył złoty medal UTE. W tej samej kategorii Patryk Miszke był 23, a Maks Betlejewski 50.

W kat. 93 kg Mateusz Gajos zajął 7 miejsce i dołożył do tego złoty medal UTE, Sebastian Burczak był 22, Szymon Karolczyk 35.

W kat. 105 kg Marcin Statkiewicz wywalczył podwójne srebro – w klasyfikacji generalnej oraz UTE, Maciej Wiśniewski był 7.

W kat. 120 kg Miłosz Wróblewski zajął 8 miejsce

Wśród kobiet na wynik drużynowy złożyły się bardzo dobre starty indywidualne:

W kat. 52 srebrny medal w klasyfikacji generalnej Pauliny Szymanel (1 miejsce UTE)

W kat. 63 srebrny medal w klasyfikacji generalnej Michaeli Kiełbasy (1 miejsce UTE). W tej samej kategorii Katarzyna Tessmer zajęła 8 miejsce i wywalczyła srebrny medal UTEa Zuzanna Zakrzewska była 27

W kategorii 69 kg Julia Kulczycka zajęła 4 miejsce i dołożyła złoty medal UTE , Kinga Łątkowska zajęła 10 miejsce i zdobyła srebro UTE, a Aleksandra Orzechowska była 16.

W kat. 76 kg Jula Dyndesz zajęła 9 miejsce w „generalce” i wywalczyła 2 miejsce UTE