Koszykarki PG 9 drużyną Akademickich Mistrzostw Europy w koszykówce 3x3 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-07-21

Koszykarki PG 9 drużyną Akademickich Mistrzostw Europy w koszykówce 3x3

fot
W dniach 15-20 lipca w węgierskim Debreczynie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Europy koszykówce 3x3. Reprezentacja Politechnika Gdańska zajęła w nich 9 miejsce.

W fazie grupowej nasza drużyna rozegrała pięć spotkań. Prowadzone przez trenera Kazimierza Rozwadowskiego pokonały portugalski University of Lisbon 16:15 oraz chorwacki University North 21:2 oraz uległy francuskiemu University of Lyon 7:16, rumuńskiemu University of Pitesti węgierskiemu University of Sports Science 15:17. Wyniki te dały naszej drużynie 4 miejsce w  grupie C i awans do grona najlepszych 12 zespołów turnieju.

W kolejnej rundzie na naszą drużynę czekały gospodynie – University of Debrecen. Po niezwykle wyrównanym i emocjonującym spotkaniu lepsze o jeden punkt okazały się nasze rywalki /910:9) i to one awansowały do ćwierćfinału a naszej drużynie pozostała walka o miejsca 9-12.

W swoich dwóch ostatnich meczach gdańszczanki stanęły na wysokości zadania i dzięki wygranej 14:10 z University od Sports Science  i 14:12 z University of Miskolc zajęły 9 miejsce w Akademickich Mi