Gala Sportu Akademickiego 2023 za nami! | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-10-26

Gala Sportu Akademickiego 2023 za nami!

fot
W dniach 24-25 października 2023 w Warszawie odbył się Kongres i Gala Sportu Akademickiego 2023. Przez dwa dni uczestnicy wzięli udział w warsztatach i szkoleniach obejmujących szeroko pojętą tematykę sportu akademickiego. Na zakończenie odbyła się coroczna Gala, która jest podsumowaniem osiągnięć sportowych Studentek i Studentów zrzeszonych w Akademickim Związku Sportowym.

Na Gali Sportu Akademickiego 2023 Politechnikę Gdańską reprezentowali dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek- Prorektora ds. Kształcenia, Krzysztof Kaszuba- Dyrektor CSA, Kazimierz Rozwadowski-Z-ca Dyrektora ds. Kształcenia oraz Andrzej Bussler-Prezes Klubu Uczelnianego AZS PG.

Nasi przedstawiciele odebrali pamiątkowe statuetki za zajęcie czwartego z rzędu tytułu Akademickiego Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej oraz za zajęcie przez Politechnikę Gdańską pierwszego miejsca w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych. List gratulacyjny otrzymała Katarzyna Duda, wioślarka, studentka wydziału Architektury, która wywalczyła złoty medal w czwórce mieszanej podczas tegorocznej Uniwersjady w chińskim Chengdu.

Uhonorowano także naszą reprezentację piłki nożnej, która wywalczyła Akademickie Wicemistrzostwo Europy.

Gratulujemy serdecznie !

18 wyświetleń