PG z dofinansowaniem na rozwój kariery dwutorowej Studentów- Sportowców | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-12-06

PG z dofinansowaniem na rozwój kariery dwutorowej Studentów- Sportowców

fot
W obecnym roku akademickim Politechnika Gdańska otrzymała dofinansowanie w wysokości 902 000 zł na realizację programu Narodowej Reprezentacji Akademickiej. To już IV edycja programu finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Warto dodać, że PG jest największym beneficjentem programu wśród uczelni publicznych poza Akademiami Wychowania Fizycznego.  

Projekt realizowany przez Centrum Sportu Akademickiego zakłada dofinansowanie dodatkowych zajęć dydaktycznych indywidualnych i grupowych dla Studentów Politechniki Gdańskiej, który jednocześnie są zawodowymi sportowcami z mistrzowską lub mistrzowską międzynarodową klasą sportową w sportach olimpijskich.

Do programu zakwalifikowało się 41 studentów ze wszystkich 8 wydziałów Politechniki Gdańskiej. Reprezentują oni 13 dyscyplin sportowych: AMP Futbol, Badminton, Judo, Kolarstwo, Koszykówka, Lekkoatletyka, Łyżwiarstwo, Piłka Ręczna, Rugby, Szermierka, Triathlon, Wioślarstwo oraz Żeglarstwo.

- To już trzecia edycja Narodowej Reprezentacji Akademickiej w której nasza uczenia bierze udział i bardzo się cieszę, że z każdym kolejnym rokiem nasze dofinansowanie jest coraz wyższe. Tegoroczne wsparcie aż 41 studentów pokazuje, że Politechnika Gdańska jest doskonałym miejscem dla studentów,  którzy zawodową karierę sportową chcą łączyć ze studiami – mówi Kazimierz Rozwadowski, koordynator projektu NRA na PG. – Mam jednak nadzieję, że z każdą kolejną edycją ta liczba będzie rosła, a coraz więcej studentów będzie wybierało karierę dwutorową na PG – dodaje.

28 wyświetleń