AMP 2024: Politechnika Gdańska Akademickim Wicemistrzem Polski w Strzelectwie | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-25

AMP 2024: Politechnika Gdańska Akademickim Wicemistrzem Polski w Strzelectwie

fot
W organizowanych przez AZS Politechniki Gdańskiej Akademickich Mistrzostwach Polski reprezentanci naszej uczelni wywalczyli tytuł Akademickich Wicemistrzów Polski. Indywidualnie najlepiej wypał Maciej Kowalewicz, który w konkurencjach karabinowych wywalczył trzy złote medale.

Tegoroczne AMP w Strzelectwie Sportowym odbyły się  w dniach 23-26 kwietnia br. na trzech strzelnicach w Ustce. Podczas zawodów rywalizowało ze sobą ponad 100 zawodników reprezentujących 34 uczelnie z całego kraju.

Politechnikę Gdańską podczas tej rywalizacji reprezentowały trzy osoby: Dominika Hirsz, Jakub Kozłowski oraz wspomniany Maciej Kowalewicz.

Zdecydowanie najlepiej wypadł ten ostatni, który wywalczył indywidualnie trzy medale w klasyfikacji generalnej oraz trzy medale UTE. Nasz zawodnik zwyciężył w konkurencjach: 50 m karabin 3 postawy, 50m Karabin 60 Leżąc oraz 10m Karabin Pneumatyczny. W tej ostatniej konkurencji Jakub Kozłowski wywalczył brązowy medal w „generalce” oraz UTE.

Dominika Hirsz zajęła 8 miejsce w kat. 50m Karabin 3 Postawy

Gratulujemy!