Politechnika Gdańska Akademickim Mistrzem Polski w Karate | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-14

Politechnika Gdańska Akademickim Mistrzem Polski w Karate

fot
W dniach 12-13 kwietnia br. w Politechnika Białostocka gościła Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate. Rywalizacja ta przyniosła wiele emocji, bo tytuł mistrzowski trafił do naszej ekipy dopiero po ponownym przeliczeniu punktów.

Na podwójne złoto – w Klasyfikacji Generalnej oraz Uczelni Technicznych złożyły się bardzo dobre starty indywidualne. Najlepiej nasi zawodnicy zaprezentowali się w kumite mężczyzn -84kg, w którym to Michał Bąbos wywalczył złoto (oraz złoto UTE), a brązowe medale trafiły do Filipa Pudlaka (srebro UTE) i Patryka Kobusa (brąz UTE).

Ponadto srebrny medal w kumite kobiet w kat. -55 kg wywalczyła Natalia Kuzioła. Dominika Zawisza w kat. -50kg w kumite kobiet zajęła 5 miejsce w generalce, a na osłodę zdobyła medal UTE.

Wśród mężczyzn dwa brązowe medale zdobyli Jakub Kułaga w kumite mężczyzn -75kg oraz Jan Szczepkowski w kumite mężczyzn -67 kg. Dodatkowo obaj panowie zdobyli brąz UTE.

Dodatkowo w kumite kobiet -68kg Zofia Wyganowska zajęła 5 miejsce, a Piotr Wyganowski był 9 w kumite mężczyzn +84kg.

W kumite drużynowym mężczyzn drużyna PG  ( Bąbos, Kobus, Kułaga) wywalczyła dwa srebrne medale w „generalce” oraz UTE. Nasza druga drużyna (Wyganowski, Szczepkowski, Pudlak)  zajęła 3 miejsce zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i Uczelni Technicznych.

W kumite drużynowym kobiet ekipa PG w składzie Kuzioła, Zawisza, Wyganowska zajęła 7 miejsce i wywalczyła brązowe medale UTE.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Natalia Kuzioła, Dominika Zawisza, Zofia Wyganowska, Michał Bąbos, Jakub Kułaga, Filip Pudlak, Patryk Kobus, Jan Szczepkowski, Piotr Wyganowski
Trener: Mirosław Adamowski