Za nami fantastyczny Dzień Sportu Politechniki Gdańskiej! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-16

Za nami fantastyczny Dzień Sportu Politechniki Gdańskiej!

fot
15 maja br, w Centrum Sportu Akademickiego odbył się Dzień Sportu. Coroczna impreza sportowa na PG przyciągnęła w tym roku niemal 700 studentów oraz 9 reprezentacji Władz PG i pracowników poszczególnych Wydziałów oraz jednostek!

Blisko 450 studentek i studentów PG wzięło udział w 4 turniejach – koszykówki 3x3, piłki nożnej, siatkówki oraz badmintona.

W poszczególnych turniejach zwyciężyli:

Piłka nożna

1. 1. Chłopaki do gały
  2. 2. Fasolowy szal
  3. 3. Zugajki

Koszykówka 3x3

1. 1. My po piwo i kiełbasę
  2. 2. Team odcina
  3. 3. Skrzydłowi

1. 1. Piwko wieczorem
  2. 2. FC drzewce po nalewce
  3. 3. Cala załoga

Badminton

1. 1. Racket Science
  2. 2. Teho Terror
  3. 3. Puszki Okruszki

Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale z rąk JM Rektora PG, prof., Krzysztofa Wilde oraz Z-cy Dyrektora CSA , Pana Kazimierza Rozwadowskiego.

Ponadto, uczestnicy rywalizowali w międzywydziałowej sztafecie ergometrowej i mogli spróbować swoich sił w grach i zabawach przygotowanych przez Samorząd Studentów  - w  giga szachach, bulach oraz rzucie zeszytem .

Dodatkowo Domy Studenckie zorganizowały rywalizację w zbijaka.

Przysłowiowa „Wisienką na torcie” tegorocznego Dnia Sportu PG była rywalizacja międzywydziałowa. Swoje reprezentacje wystawiły Władze Politechniki Gdańskiej, Centrum Nowoczesnej Edukacji oraz wszystkie 8 wydziałów PG. W składach mogliśmy zobaczyć m.in. Prorektorkę ds. Studenckich, prof. Barbarę Wikieł, Prorektora ds. Kształcenia  Pana Mariusza Kaczmarka,  Z-cę Kanclerza Pana Andrzeja Sobeckiego, Dziekankę Wydz, Arch. Lucynę Nyka, Prodziekana WIMiO , prof., Mariusza Deja, Dyrektorka CNE, Prof. Joanna Mytnik, przedstawicieli Biur Wydziałów, Dziekanatów a także pracowników dydaktycznych i studentów. Rywalizowali oni w 5 konkurencjach a najlepszy okazał się Wydz. Chemiczny. Drugie miejsce zajął Wydz. Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, a trzecie Wydz. Elektrotechniki i Automatyki.

Ponadto na wszystkich uczestników czekał grill i dużo fantastycznej zabawy!

Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia za rok!