Zakończyły się pierwsze Mistrzostwa Świata w Unihokeju w formule 3x3 w Lahti! | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-05-15

Zakończyły się pierwsze Mistrzostwa Świata w Unihokeju w formule 3x3 w Lahti!

fot
Za nami pełne emocji spotkania drużyn z całego Świata, a wśród nich kadra Polski, z trzema studentami oraz doktorantem PG w składzie.

Reprezentacja PG w fazie grupowej turnieju rozegrała trzy mecze, odnosząc dwa zwycięstwa (ze Słowacją oraz Wybrzeżem Kości Słoniowej) oraz poniosły jedną porażkę z Łotwą, Ten ostatni mecz był niezwykle wyrównany, jednak zakończonym zwycięstwem drużyny przeciwnej. Porazka ta sprawiła, że Polacy zajęli 2 miejsce w grupie i w kolejnej rundzie trafili na zwycięzcę grupy G (Niemcy, Estonia, Ukraina, Burkina Faso, Finlandia).

W meczu play-off rywalem Biało – Czerwonych była kadra Estonii. Pierwsza połowa tego spotkania była wyrównana, a Polacy stwarzali mnóstwo dogodnych sytuacji na strzelenie bramek. Niestety w drugiej połowie Estończycy  bez litości wykorzystywali indywidualne błędy Polaków i to oni awansowali do kolejnej rundy, a Reprezentacja Polski pożegnała się z turniejem.

-Występ naszej reprezentacji na MŚ uważam, za naprawdę udany – wygrana z lepiej notowaną Słowacją oraz równa walka o pierwsze miejsce w grupie z Łotyszami, to duży sukces dla polskiego unihokeja. Gra w formule 3x3 jest bardzo dynamiczna oraz widowiskowa; wierzę, że będzie się ona stawać coraz bardziej popularna. Chciałbym również podziękować władzom Centrum Sportu Akademickiego za wsparcie tego wyjazdu oraz zaangażowanie, jakie od wielu lat wkładają w rozwój unihokeja w Gdańsk – powiedział po zakończeniu turnieju Leszek Samson- kapitan reprezentacji oraz doktorant PG.

Na turnieju w Finlandii również rywalizowały kobiety, w składzie z naszą studentką Weroniką Grądzką, które w fazie grupowej zajęły czwarte miejsce po rywalizacji ze Szwecją, Łotwą, Islandią oraz Finlandią. Wynik ten dał ekipie Biało-Czerwonych finał B. Panie w swoich pierwszym meczu play-off pewnie wygrały z reprezentacją Holandii, a w meczu finałowym pokonały Słowaczki. 

Gratulujemy oraz liczymy, że nabyte doświadczenie będzie pomocne w nadchodzącym finale Akademickich Mistrzostw Polski!

17 wyświetleń