AMP 2024: Koszykarze Politechniki Gdańskiej Akademickimi Wicemistrzami Polski | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-06-02

AMP 2024: Koszykarze Politechniki Gdańskiej Akademickimi Wicemistrzami Polski

fot
W zakończonych dziś w Gdyni Akademickich Mistrzostwach Polski w koszykówce mężczyzn reprezentacja Politechniki Gdańskiej wywalczyła tytuł Akademickiego Wicemistrza Polski.

W dniach 30.05 - 2.06 br. odbyły się turnieje finałowe AMP w koszykówce kobiet i mężczyzn.

W Gdyni zawodnicy PG bronili mistrzowskiego tytułu sprzed roku. Zadanie to jednak nie było takie proste, gdyż rywale wzmocnili się i od początku udowadniali chcą popsuć szyki naszej ekipie.

Przez fazę grupową gdańszczanie przeszli spokojnie pokonując kolejno Politechnikę Poznańską (67:44). SGGW Warszawa 76:44 oraz Uniwersytet Warszawski 85:73.

W ćwierćfinale, w niezwykle emocjonującym meczu nasi koszykarze pokonali ALK Warszawa 80:74. Nie mniej twardej gry doświadczyliśmy w spotkaniu półfinałowym, w którym naszym rywalem był jeden z kandydatów do złotego medalu - Politechnika Opolska. Po 40 minutach zaciętej rywalizacji zespół PG zwyciężył 89:84 i awansował so Finału, w którym spotkał się z niezwykle silną drużyną gospodarza - Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Choć wynik nie oddaje w pełni przebiegu spotkania, obie ekipy do ostatniego gwizdka walczyły o tytuł mistrzowski. Po 30 minutach gdynianie prowadzili zaledwie 59:54, jednak w całym spotkaniu zwyciężyli 83:69.

Do srebrnego medalu w klasyfikacji generalnej zespół PG dorzucił "złoto" UTE.

W turnieju kobiet zespół Politechniki Gdańskiej zajął 4 miejsce i wywalczy brązowe medale UTE.

W fazie grupowej nasze zawodniczki pokonały Uniwersytet Śląski w Katowicach 65:36, Politechnikę Łódzką 59:52 oraz uległy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni 47:91.

W ćwierćfinale zawodniczki PG pokonały WSG Bydgoszcz 59:44 i awansowały w półfinału. Na tym etapie rozgrywek niestety nasza ekipa uległa Politechnice Krakowskiej 60:72, a następnie w meczu o 3. miejsce AGH Kraków 64:81.