Jak efektywnie pracować ze studentami metodą case study | Politechnika Gdańska

Jak efektywnie pracować ze studentami metodą case study

16 April 2021 13:00 - 14:30

Kategoria: Edukacja

Typ: Szkolenie

„Dydaktyczne Piątki” w CNE: „Jak efektywnie pracować ze studentami metodą case study”

Centrum Nowoczesnej Edukacji PG zaprasza na kolejne cotygodniowe szkolenie w ramach programu „Dydaktyczne Piątki”: Jak efektywnie pracować ze studentami metodą case study.

Szkolenie poprowadzI dr Magdalena Markiewicz (Uniwersytet Gdański).

Metoda studiów przypadków odnosi się do dyskusji na temat realnych sytuacji, w jakich mogą znaleźć się konkretne osoby z danej branży. Piszący oraz analizujący studia przypadku są jak reporterzy, którzy zbierają informacje znane osobom podejmującym decyzje w danym przypadku. Należy pamiętać, że z reguły w rzeczywistym świecie decyzje podejmujemy w warunkach niepełnej informacji.  Studia przypadku pozwalają na kształtowanie umiejętności analitycznych, gdyż wymagają znalezienia danych ilościowych i jakościowych popierających wyrażane zdanie. Bardzo ważną umiejętnością będzie generowanie właściwych pytań, odnalezienie odpowiedzi na to, co właściwie jest problemem. Specyfika poszczególnych case studies może być różna i uwzględniać aspekty rynkowe, finansowe, personalne, czy umiejętność etycznego zachowania się w realiach gospodarczych.

Link do spotkania: https://tinyurl.com/dhcehsme