Szkolenie CNE: Storytelling w edukacji | Politechnika Gdańska

30 April 2021 13:00 - 14:00

Kategoria: Edukacja

Typ: Szkolenie

„Dydaktyczne Piątki” w CNE: „Storytelling w edukacji – czy można opowiadać bajki studentom XXI wieku?”

Centrum Nowoczesnej Edukacji PG zaprasza na kolejne cotygodniowe szkolenie w ramach programu „Dydaktyczne Piątki”: Storytelling w edukacji – czy można opowiadać bajki studentom XXI wieku?

Szkolenie poprowadzi dr Barbara Dulba (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie).

Podaj mi fakt, a nauczę się go, powiedz mi prawdę, a uwierzę w nią, ale opowiedz mi historię, a zostanie w moim sercu na zawsze. (stare indiańskie przysłowie)

Ten najstarszy sposób przekazywania informacji znakomicie sprawdza się w obecnych czasach, ponieważ storytelling to nie tylko źródło wiedzy czy rozrywki, ale też skarbnica licznych korzyści. Dla mnie osobiście najważniejsza z nich, zwłaszcza teraz, to ułatwienie tworzenia relacji pomiędzy opowiadającym a słuchaczem. Na storytelling składają się trzy elementy, z których bardzo istotnym, i uważam wartym przyjrzenia się mu, jest nasz słuchacz. A historie same w sobie też posiadają wiele elementów, które warto podkreślić jako idealnie sprawdzające się w edukacji na każdym poziomie i które warto przypomnieć jako możliwe do wykorzystania w pracy ze studentem, również ze studentem uczelni technicznej XXI wieku.

Znajdzie się też miejsce na osobiste case study, na historię o tym, jak storytelling stał się istotną częścią mojej pracy.

Link do spotkania: https://tinyurl.com/dhcehsme.