Luiza Leszkowska | Politechnika Gdańska

Treść strony

Luiza Leszkowska

Luiza: Pasjonatka technologii 5G

Luiza Leszkowska - zdjęcie

Luiza Leszkowska ukończyła studia na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Właśnie została uznana jedną z TOP 15 ekspertek technologii 5G w Polsce i jest w tym gronie najmłodsza. Obok niej w tym zestawieniu znalazły się szefowe wiodących firm z branży telekomunikacyjnej czy ekspertki z Ministerstwa Cyfryzacji.

Za swoją pracę magisterską (projekt miniaturowej anteny wykorzystywanej w technologii satelitarnej) otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in. w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu technologii mikrofalowej, antenowej i radiolokacyjnej polskiej sekcji IEEE.

Studia zaczynała z niepewnością i obawami czy podoła, zarówno od strony naukowej, jak i w mocno zmaskulinizowanym gronie studentów. Okazało się, że nie znalazły one odzwierciedlenia w rzeczywistości, a Luiza mogła realizować pierwsze prace badawcze w tematyce 5G i komunikacji bezprzewodowej, które ją bardzo interesują. Swoją przyszłość wiąże z pracą badawczą, planuje doktorat, a obecnie realizuje kolejne międzynarodowe projekty z innymi naukowcami na macierzystym wydziale.

Posłuchaj rozmowy z Luizą Kamrowską w ramach audycji Radia Gdańsk „Naukowe popołudnia z Politechniką Gdańską”.

Ten blok jest uszkodzony lub nie istnieje. Być może brakuje zawartości lub zachodzi konieczność włączenia modułu, który za niego odpowiada.