Sara Kamrowska | Politechnika Gdańska

Treść strony

Sara Kamrowska

Sara: twórczyni skafandra ratunkowego zasilanego energią słoneczną

Sara Kamrowska - zdjęcie

Sarę Kamrowską z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej fascynują od wielu lat fizyka i muzyka klasyczna – w wolnym czasie bardzo lubi grać na skrzypcach. Jej pasją jest również śledzenie wpływu technologii na życie, przede wszystkim w zakresie medycznym. Jako kierunek studiów wybrała Nanotechnologię, naukę przyszłości, która może być wykorzystywana w bardzo wielu dziedzinach, m.in. w elektronice, technologiach materiałowych, medycynie czy farmacji.

Kończy piąty semestr studiów i odnosi pierwsze naukowe sukcesy. Dzięki projektowi skafandra ratunkowego zasilanego energią słoneczną została laureatką ogólnopolskiego konkursu MISJA POLARNA – EDYCJA 2020.  W nagrodę pojedzie na Arktykę, gdzie wraz z innymi naukowcami będzie mogła sprawdzić swoje pomysły w praktyce.

Myśląc o przyszłości Sara rozważa wiele opcji. Chciałaby mieć realny wpływ na rzeczywistość. Chce uczestniczyć w badaniach na skalę światową, przyczyniać się do rozwoju cywilizacji. Naukowe pasje może rozwijać na politechnice w Centrum BioTechMed czy Centrum Materiałów Przyszłości

Ten blok jest uszkodzony lub nie istnieje. Być może brakuje zawartości lub zachodzi konieczność włączenia modułu, który za niego odpowiada.