„Siema!”. PG pomogła w organizacji 29. finału WOŚP w Gdańsku | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2021-01-25

„Siema!”. PG pomogła w organizacji 29. finału WOŚP w Gdańsku

Wolontariusze na PG. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Politechnika Gdańska aktywnie włączyła się do organizacji gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku to właśnie na PG zlokalizowany został główny, gdański sztab dla wolontariuszy WOŚP, a także „bank” orkiestry. Zobaczcie, co działo się w niedzielę w murach uczelni. 

Zakończył się tegoroczny, 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym zbierano pieniądze na zakup sprzętu służącego laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy,  W związku z pandemią koronawirusa i idącymi za tym obostrzeniami i ograniczeniami, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku (organizator imprezy w Gdańsku w ramienia WOŚP) poszukiwało miejsca, które mogłoby z jednej strony zapewnić sprawną organizację pracy wolontariuszy, a z drugiej pozwolić na bezpieczną pracę w reżimie sanitarnym.

Z pomocą przyszła Politechnika Gdańska i działające tu od niedawna Centrum Wolontariatu PG (więcej o Centrum), która udostępniła organizatorom gdańskiego finału WOŚP przestrzeń na 3. piętrze Gmachu Głównym uczelni (m.in. Aulę PG), a także pomogła w koordynacji i ochronie pracy wolontariuszy.

Przez cały dzień do sztabu przychodzili wolontariusze z puszkami wypełnionymi datkami na Orkiestrę (wśród nich pojawiła się również Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, która kwestowała na ulicach Gdańska razem z innymi wolontariuszami), a członkowie sztabu liczyli ich zawartość do późnych godzin nocnych. W samym Gdańsku akcję wspierało ponad 800 wolontariuszy.  

Plik wideo
702 wyświetleń