Pierwsze granty w programie Copernicium International Grant Application Support przyznane | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2020-10-20

Copernicium International Grant Application Support
Program Copernicium stanowi wsparcie przy pozyskiwaniu przez naukowców Politechniki Gdańskiej prestiżowych grantów międzynarodowych, w szczególności grantów ERC i innych grantów ujętych w programach Horyzont 2020 i Horyzont Europa.

W ramach konkursu, pracownicy naukowi Politechniki Gdańskiej złożyli 9 wniosków, spośród których 4 wnioski zostały zakwalifikowane do finansowania na całkowitą sumę blisko 300 000 zł.

Projekty, które zostały zakwalifikowane do finansowania:

• Dr hab. inż. Błażej Kudłak prof. uczelni, pn.: „Przygotowanie wniosku grantowego umożliwiającego zawarcie konsorcjum badawczego  i aplikowanie o środki H2020 celem prowadzenia badań nad wpływem mieszanin zanieczyszczeń środowiska na organizmy żywe (w tym patogeny)”
  • Dr hab. inż. Łukasz Kulas prof. uczelni, pn: „Przygotowanie i złożenie wniosku projektowego o akronimie TELETAPPI (Ecosystem, Toolbox & architecture for rapid development of Extended Reality (XR) telepresence systems for a safer and more productive industry) w konkursie ECSEL-2020-1-IA w programie HORYZONT2020”
  • Dr inż. arch. Justyna Borucka, pn: „Acupuncture Interventions for requalification of degraded urban areas and design of new connections pots (PIT STOP)”
  • Dr hab. inż. Joanna Żukowska, prof. uczelni, pn: „Transnational approaches for inclusive and dynamic use of the curb side”