Ogłoszenie wyników II konkursu Uranium | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-03-21

Ogłoszenie wyników II konkursu Uranium

Uranium
Jedenaście kreatywnych projektów promujących Politechnikę Gdańską wśród młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, otrzymało finansowanie w programie Uranium Supporting Cooperation With High Schools.

Łączna wartość dofinansowania to ponad 325 000 zł. Ponadto 3 projekty otrzymały częściowe dofinansowanie pod warunkiem ich wspólnej realizacji z kierownikami projektów, które otrzymały pozytywną rekomendację i będą realizowane w tych samych szkołach. Realizacja projektów umożliwi rozwój współpracy ze szkołami średnimi, zwłaszcza spoza Trójmiasta zachęcając uczniów do późniejszej kontynuacji nauki na jednym z licznych kierunków technicznych Politechniki Gdańskiej.

W zakończonym naborze złożono 24 wnioski, z których finansowanie otrzymały następujące projekty:

1. Elementy internetu rzeczy jako sposób na przedstawienie oferty edukacyjnej na inżynierii biomedycznej oraz poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów klas przedmaturalnych o aspekty praktyczne.
    Kierownik projektu: dr Tomasz Neumann, przyznane środki: 29 987 zł
  2. W podróż z matematyką i fizyką.
    Kierownik projektu: dr Agnieszka Bartłomiejczyk, przyznane środki: 29 977 zł
  3. Fotowoltaika nie boi się burzy.
    Kierownik projektu: dr hab. inż. Marek Olesz, przyznane środki: 29 780 zł
  4. EcoOczyszczalnie - zielone ściany do oczyszczania ścieków szarych.
    Kierownik projektu: dr inż. Karolina Matej-Łukowicz, przyznane środki: 29 700 zł
  5. EkoHydroGeo i czyli EKOINNOWACJE W GEOINŻYNIERII Program zwiększenia zainteresowania wyróżniających się uczniów w Rypinie.
    Kierownik projektu: mgr inż. Patrycja Jerzyło, przyznane środki: 26 568 zł
  6. Dyskretny świat matematyki.
    Kierownik projektu: mgr inż. Dorota Żarek, przyznane środki: 29 991 zł
  7. Conradinum - Mała Politechnika.
    Kierownik projektu: mgr inż. Piotr Bela, przyznane środki: 30 000 zł
  8. Zbuduj i zbadaj, czyli technologia betonu i diagnostyka konstrukcji w teorii i w praktyce.
    Kierownik projektu: mgr inż. Erwin Wojtczak, przyznane środki: 29 689 zł
  9. Nanotechnologia w inzynierii biomateriałów - nawiązanie współpracy z techniczną szkołą średnią w Lęborku.
    Kierownik projektu: dr inż. Michał Bartmański, przyznane środki: 29 700 zł
  10. Chemia bez granic - warsztaty fizykochemiczne dla uczniów szkół średnich.
    Kierownik projektu: dr hab. inż. Ewa Wagner-Wysiecka, przyznane środki: 29 700 zł
  11. Odnawialne źródła energii w praktyce.
    Kierownik projektu: dr inż. Daniel Wachowiak, przyznane środki: 29 700 zł
  12. Eko Manager czyli Ekonomia ekologiczna i Zarządzanie zrównoważonym rozwojem jako wstęp do zawodów przyszłości
    Kierownik projektu: mgr Piotr Kasprzak, przyznane środki: 14 992 zł

Decyzje zostaną wysłane pocztą wewnętrzną do wnioskodawców w najbliższym czasie.