Wyniki II edycji programu Scandium Baltic Region Research Grants | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-08-26

Wyniki II edycji programu Scandium Baltic Region Research Grants

Sc

W II edycji programu  Scandium Baltic Region Research Grants finansowanie otrzymały cztery projekty na ponad milion złotych na dziesięć projektów złożonych przez młodych naukowców.

Wyniki konkursu pokazują, że uczelnia utrzymuje perspektywiczną współpracę z krajami Regionu Morza Bałtyckiego, a także stara się znacząco wpłynąć na poprawienie jakości wód Bałtyku i w pozytywny sposób wykorzystać dobra, które oferuje morze.

Przyznane środki mają na celu zwiększenie liczby projektów badawczych realizowanych w partnerstwie z krajami Regionu Morza Bałtyckiego, a także pozwolić uczelni na uzyskanie wiodącej pozycji w obszarze Bałtyku Południowego.

Dofinansowanie w II edycji programu otrzymali:

1.   Tytuł projektu: Energy BIOmass CULtivation on marginal soils enhanced with biochar amendments fertilized with by-product in order to reduce nutrients leaching (eBIOCOOL)

Kierownik projektu: dr inż. Nicole Nawrot (WILIŚ)

Przyznane środki: 289 190 zł

1. Tytuł projektu: Simultaneous treatment and energetic valorization of waste air from biological processing in the municipal waste in the Baltic Region Sea

Kierownik projektu: dr inż. Piotr Rybarczyk (WCH)

Przyznane środki: 299 726 zł

1. Tytuł projektu: Monitoring of nitrogen removal and mitigation of greenhouse gas emissions from municipal wastewater treatment plant located in the Baltic Region Sea – case study

Kierownik projektu: dr inż. Przemysław Kowal (WILIŚ)

Przyznane środki: 296 450 zł

1. Tytuł projektu: Fiber-optic system for monitoring of Energy storage devices as an environmental hazardous agent (WETI)

Kierownik projektu: dr inż. Paulina Listewnik

Przyznane środki: 287 129 zł

Zwycięskie projekty wpisują się w działania Centrum EkoTech.