Nabór w III edycji programu Plutonium Supporting Student Research Teams (24.10-9.12.22) | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-24

Plutonium
Celem Programu jest wspieranie działalności studenckich kół naukowych, stanowiących naturalne środowisko wyłaniania liderów grup badawczych, liderów organizacyjnych oraz liderów inicjujących nowe obszary badawcze.

Uwaga

Wniosek należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej przez system MojaPG w Module Granty

Budżet oraz warunki finansowania projektu

Wniosek o uzyskanie dofinansowania w Programie może złożyć opiekun studenckiego koła naukowego (Studenckie koło naukowe powinno prowadzić aktywną działalność przez co najmniej jeden rok akademicki przed datą ogłoszenia konkursu w programie).

Koło naukowe może wnioskować o maksymalną łączną kwotę 300 000 zł w ramach pięciu kolejnych konkursów.

W ramach projektu mogą być finansowane następujące rodzaje kosztów bezpośrednich:

• prowadzenie i upowszechnianie badań naukowych w ramach projektu, takie jak: opłaty za publikacje, koszty udziału w konferencjach, delegacje;
  • zakup drobnego sprzętu laboratoryjnego, materiałów niezbędnych do budowy modeli do badań pilotażowych, materiałów nietrwałych, w tym odczynników;
  • zakup aparatury badawczej;
  • modernizacja laboratorium, w którym prowadzone są prace badawcze;
  • sprzęt i oprogramowanie (wyłącznie do celów badawczych, np. specjalistyczne programy komputerowe);
  • usługi obce niezbędne do realizacji badań.
Jak aplikować?
  • Nabór w programie będzie trwał od 24 października do 9 grudnia 2022 r.
  • Wnioski należy przesyłać drogą elektroniczną w Module Granty w systemie MojaPg