Nabór do 4. edycji programu Startup School One | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-09-29

Nabór do 4. edycji programu Startup School One

SS1

Od 2 października 2023r. rozpoczyna się nabór do 4. edycji programu Startup School One. Jest on elementem programu Molybdenum Startup School.

Program Molybdenum Startup School stanowi element realizacji zadań projektu IDUB w zakresie zwiększania transferu wiedzy i technologii w ramach Działania V.5. Działania zwiększające efektywność transferu technologii.

Celem programu Startup School One pn. „Sprawdź swój pomysł”, jest zapewnienie zespołom uczestników profesjonalnego wsparcia przy walidacji i dalszym rozwoju zgłaszanych przez nie pomysłów biznesowych, w perspektywie tworzenia innowacyjnych spółek startup.

Do kogo skierowany jest program Startup School One?

Adresatami programu są studenci, doktoranci i pracownicy oraz absolwenci Politechniki Gdańskiej. Mniejszościowy udział w zespołach biorących udział w konkursach mogą stanowić studenci, doktoranci lub pracownicy pozostałych Uczelni Fahrenheita, a w uzasadnionych przypadkach również inne osoby.

Zakres wsparcia

W ramach programu beneficjenci uzyskają następujące usługi:

• 60-godzinny kurs pre-inkubacyjny, w formie zajęć warsztatowo-wykładowych,
  • wsparcie doświadczonych ekspertów oraz mentorów biznesowych,
  • konsultacje technologiczne z pracownikami PG,
  • dostęp do przestrzeni coworkingowej oraz prototypowni.

Wnioski można składać do 22 października 2023 r.