Wyniki konkursu Aurum Plus | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-01-17

Wyniki konkursu Aurum Plus

Aurum Plus

Uprzejmie informujemy o wynikach konkursu I edycji programu Aurum Plus Supporting International Research Team Building, w której przyznano prawie 150 tys. zł.

Przyznane w ramach konkursu środki będą przeznaczone na sfinansowanie kosztów badań naukowych prowadzonych we współpracy z partnerami z National Taipei University of Technology (NTUT) w obszarach zgodnych z działalnością Centrów Priorytetowych Obszarów Badawczych PG.

W zakończonym naborze złożono 3 wnioski o wysokim potencjale. Decyzją Rektora Politechniki Gdańskiej wszystkie wnioski otrzymały dofinansowanie. Lista wniosków prezentuje się następująco:

1. Tytuł projektu: Perowskitowe materiały katalityczne do reformingu metanu

Kierownik projektu: dr hab. inż. Jakub Karczewski

Przyznane środki: 44 550 zł

1. Tytuł projektu: Identyfikacja związku parametrów topografii powierzchni pęknięcia z historią uszkodzeń na próbkach Inconel 718 wytwarzanych metodą addytywną

Kierownik projektu: dr hab. inż. Wojciech Macek

Przyznane środki: 44 880 zł

1. Tytuł projektu: Opracowanie membran katalitycznych zapewniających wysoką selektywność reakcji redukcji CO2

Kierownik projektu: dr hab. inż. Artur Zieliński

Przyznane środki: 44 550 zł