Półroczne podsumowanie programów IDUB w ramach Centrum Technologii Cyfrowych w Roku 2024 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-08-02

CTC

Program Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza (IDUB) na Politechnice Gdańskiej stanowi ważny filar wspierający rozwój badań naukowych, innowacji oraz edukacji. W roku 2024, Centrum Technologii Cyfrowych w ramach IDUB kontynuowało swoje działania, zachęcając pracowników naukowych, doktorantów i studentów do składania wniosków o finansowanie projektów badawczych.

Liczba Wniosków

W naborach rozstrzygniętych w 2024 roku w ramach Centrum Technologii Cyfrowych przyznano 30 projektów (część wniosków składana była w 2023 roku). Skuteczność w pozyskiwaniu grantów przedstawiono na poniższym wykresie.

Przyznane Środki

W pierwszym półroczu 2024 roku przyznano granty na łączną kwotę 1 781 517,44 zł.

Najpopularniejszym i zarazem przynoszącym największe korzyści na badania był projekt Argentum Triggering Research Grants, w którym w ramach Centrum Technologii Cyfrowych przyznano ponad 800 tysięcy złotych.

Dzięki grantom z programu Palladium zostaną zakupione m.in.: stanowisko badawcze do pomiaru sygnatur magnetycznych modeli okrętów i urządzeń montowanych na okrętach oraz cyfrowa baza tekstur nawierzchni drogowych. Trzech beneficjentów wyruszyło na staże zagraniczne w ramach programów mobilnościowych: Americium i Europium.

Działania w ramach IDUB PG Centrum Technologii Cyfrowych w roku 2024 przyczyniły się do rozwoju badań naukowych oraz wzmocnienia współpracy między pracownikami naukowymi z uczelniami zagranicznymi i instytucjami naukowymi.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą trwających naborów i zachęcamy do składania wniosków w ramach Programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza.