Podcast Politechniki Gdańskiej „Ściśle mówiąc!”. Czy jesteśmy skazani na atom? | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-11-06

Podcast Politechniki Gdańskiej „Ściśle mówiąc!”. Czy jesteśmy skazani na atom?

dr inż. Marcin Jaskólski
– Energetykę jądrową rozpatruję w kategorii szans – podkreśla dr inż. Marcin Jaskólski, zastępca dyrektora Centrum Energetyki Jądrowej PG, w najnowszym odcinku podcastu cyklu „Ściśle mówiąc!”.

Dr inż. Marcin Jaskólski w drugim odcinku „Ściśle mówiąc!” opowiada m.in. o planach związanych z energetyką jądrową w Polsce, o sytuacji w elektrowniach w Ukrainie, o tym, czego Japończyków (i nie tylko) nauczyła katastrofa w Fukushimie, ale także o… serialach i o tym, w jaki sposób przyczynia się do ograniczania emisji CO2 dzięki swojemu psu.

Rozmowę prowadzą Agata Cymanowska i Barbara Kuklińska z Działu Promocji i Biura Prasowego PG.

Zapraszamy do słuchania i komentowania na Spotify oraz kanale YouTube Politechniki Gdańskiej.

Spotify    Youtube 

Cykl „Ściśle mówiąc!” to podcasty, gdzie naukowcy z Politechniki Gdańskiej opowiadają o swojej pracy badawczej, ale także o życiu, pasjach, literaturze czy sztuce.


Dr inż. Marcin Jaskólski pracuje w Katedrze Elektroenergetyki na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki, jest pełnomocnikiem rektora PG ds. energetyki jądrowej i zastępcą dyrektora Centrum Energetyki Jądrowej PG. Swoje prace badawcze z ostatnich lat koncentrował na opracowywaniu modeli systemu energetycznego w zakresie wytwarzania energii elektrycznej i ciepła do celów planowania rozwoju. Zajmował się także opracowaniem meto analizy systemowej bloku jądrowego z reaktorem lekkowodnym pracującym w warunkach częściowego skojarzenia (jednoczesnego wytwarzania energii elektrycznej i ciepła). Jest autorem licznych publikacji w czasopismach międzynarodowych, angażował się także w proces recenzji dla takich renomowanych czasopism jak „Energy” czy „Energy Policy”. Uczestniczył m.in. w stażach szkoleniowych w Komisji Energii Jądrowej w Saclay i Electricite de France w Lyonie.

20 wyświetleń